محیط زیست  
     
 
محیط زیست  
برای ایجاد تغییر می بایست از خودمان شروع کنیم
 
 
 
 
برای دیدن لینک وبسایت هایی با مضمون کاردستی های بازیافتی به بخش سایت های مرتبط مراجعه نمایید.
در بخش بانک مقالات تصاویری برای ایده گرفتن قرار داده ایم.
برای جستجوی مطالب بیشتر می توانید عبارت Recycle handmade را جستجو کنید.
 
 
 
 
 
 
رعامل سازمان پسماند شهرداری تهران از تحویل لیوان‌های زیست تخریب پذیر در ازای دریافت لیوان‌های پلیمری به هیئت‌های عزاداری امام حسین (ع) خبر داد.
زیست بوم: مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران از تحویل لیوان‌های زیست تخریب پذیر در ازای دریافت لیوان‌های پلیمری به هیئت‌های عزاداری امام حسین (ع) خبر داد.
حسین جعفری گفت: سازمان مدیریت پسماند در نظر دارد در قالب طرحی با عنوان رسم مهمانی در منطقه 20 شهر تهران به کلیه هیئت‌ها، مساجد و ایستگاه‌هایی که نذری می‌دهند مخازن آبی‌رنگی داده شود تا شهروندان ظروف پلیمری را در داخل آنها بریزند.
 
وی افزود: با توجه به حرمتی که هیئات عزاداری امام حسین (ع) دارند باید مسیر تردد آنها نیز پاکیزه باشد. برهمین اساس در قالب رسم مهمانی میان افرادی که در هیئت‌ها داوطلب می‌شوند کیسه‌هایی توزیع می‌شود تا لیوان‌هایی که به هر دلیلی در اطراف هیئت بر روی زمین ریخته می‌شود جمع آوری کند.
 
مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران اظهار کرد: پس از جمع‌آوری و فشرده کردن لیوان‌های پلیمری هیئت‌ها با تحویل آنها به غرف بازیافت منطقه 20 می‌توانند به ازای آن لیوان زیست تخریب پذیر دریافت کنند. لیوان‌های زیست تخریب پذیر می‌توانند همراه سایر زباله‌ها دفن شوند و همچنین می‌توان از آنها به عنوان کمپوست نیز استفاده کرد.
 
 
منبع: ایسنا